Poslední publikace
Věstník 2017 / 2 - 3

Hotel Smíchovské nábřeží

Architekti: Šafr, Hájek Architekti (ŠHA)
Adresa: Hořejší nábřeží
Od - do: 2016
Účel stavby: hotel

Na náplavce pod Železničním mostem na smíchovské straně se již po dvě desetiletí plánuje zástavba. Původně, již v roce 1997, šlo o administrativní budovu s věží podle návrhu architekta Jeana Nouvela, později zde byl naplánován hotelový komplex. Právě tento záměr, který má mít údajně platné územní rozhodnutí, se nyní objevuje na Praze 5 ve stavebním řízení.

Svůj názor vyjádřil Klub Za starou Prahu v jasném stanovisku a do stavebního řízení zaslal námitky - viz vývoj kauzy. 

Dokumentace k záměru na webových stánkách:

stránky architektů

stránky projektu

článek na zpravodajském serveru idnes

Fotogalerie

Fotografie: Vizualizace záměru od Železničního mostu. Fotografie: Projekt hotelu na samém břehu Vltavy. Fotografie: Vyznačení místa plánované stavby. Fotografie: Vizualizace hotelu. Fotografie: Vizualizace stavby na břehu řeky. Fotografie: Noční vizualizace. Fotografie: Pohled z hotelových pokojů má těžit z exkluzívního umístění. Fotografie: Vizualizace ze smíchovské náplavky.

Vývoj kauzy

12.10.2016
Námitky KZSP do stavebního řízení

12.10.2016
Stanovisko Klubu Za starou Prahu

Aktuality kauzy

River Terrace Hotel na Hořejším nábřeží pod Železničním mostem

22.10.2016: Klub Za starou Prahu se v rámci stavebního řízení vyjádřil k záměru výstavby hotelového komplexu na smíchovské náplavce pod Železničním mostem na území Pražské památkové rezervace. Stanovisko Klubu můžete číst ZDE a další fotografie záměru či informace k němu naleznete na stránce kauzy. více »